Narciarstwo w ośrodku Jasna

Największa arena narciarska na Słowacji corocznie przyciąga mnóstwo fanów narciarstwa – początkujących oraz profesjonalistów.Ośrodek Jasna Niskie Tatry oferuje dla Państwa 46 km tras zjazdowych o różnej trudności, dla narciarzy początkujących, rodziny z dieczmi i dla narciarzy zaawansowanych.

W Jasnej znajduje się nowoczesny sztuczny śnieżny system, który gwarantuje pokrywę śnieżną minimalnie 5 miesięcy w roku w długości 27 km. Nowa kolejka linowa komfortowo przewozi Państwa bezpośredniodo wierzchu szczytu Chopok, skąd Państwo może podziwiać przepiękne widoki z nowej panoramicznej resturacji Rotunda albo odwiedzić znane schronisko Kamenná chata pod Chopokiem.

Informacje praktyczne

Ośrodek Jasna Tatry Niskie znajduje się 4,5 km od RiverSide. Bilety można kupić online na www.gopass.sk. Chętnie oferujemy Państwu Liptov Region Card, która umożliwia Państwu czerpać atrakcyjne zniżki.

Narciarstwo biegowe

Miłośnicy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji dwie trasy.

Pierwsza, łatwejsza, znajduje się na Luczkach (Lúčky). Drugą, dla zawodników, można znaleźć na Trzech wodach (Tri vody). Kompletny sprzęt jest do dyspozycji w wypożyczalni Tatry Motion.

Saneczkowanie

Wieczorne saneczkowanie jest do dyspozycji na stoku narciarskim Biela púť.

Saneczki są do dyspozycji w wypożyczalni na Bielej púti albo w Tatry Motion. Stok narciarski jest oświetlony. Do dyspozycji jest też wyciąg krzesełkowy.

Łyżwiarstwo

Zapraszamy do lodowiska Biela púť z rozmiarmi 26 x 16m. Dzięki oświetleniu lodowisko jest otwarte również w godzinach wieczornych. Do dyspozycji jest wypożyczalnia i naostrzenie łyżew.

Wstęp na lodowisko jest bezpłatny. Informacje o aktualnym stanie pogody można otrzymać w Infocentrum w ośrodku Jasna albo w wypożyczalniach.

Skialpinizm

Skiaplinizm jest nowoczesny dynamiczny sport zimowy, który przyciąga wciąż więcej fanów.

W okolicy ośrodku Jasná znajduje Państwo największy oficjalny freeride terennaSłowacji.

Informacje praktyczne

Przed każdą wycieczką w góry należysię informować o aktualnej pogodzie i sytuacji lawinowej.Trzeba liczyć się ze zmianami pogody, wziąć ze sobązamienne ubranie i ochronę przeciw wiatru. Przed wyjściem na wycieczkę poinformuj recepcjonistę o celu wycieczki turystycznej. Telefon miałby być zawsze naładowany.Więcej szczegółowych informacji o warunkach pogody mozna uzyskać w Ratownictwie górskim (Horská služba): telefon (+421(0)527877711) albo e-mail hzs@hzs.sk. Na wszelki wypadek proponujemy Państwu zapisać do telefonu numer alarmowy 18300. Szczegółowe informacje o freeride i skialpiniźmie znajdują się w nowym freeride manual.